Windows’ta Ekran Görüntüsü Kayıt Etme

reklam

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ekran görüntüsünü video olarak kayıt etmek isteyenler rehber videomuzu mutlaka izlesin.

Bazen bilgisayarda yaptığımız fare hareketlerini, açtığımız sayfa ve uygulamaların ekran görüntüsünü kayıt etme ihtiyacı duyuyoruz. Windows 8 yüklü bir bilgisayarda ekran görüntüsünü almak için Windows tuşu + PrintScreen tuşlarına aynı anda basmamız ekran görüntüsünü fotoğraf olarak kayıt etmek için yeterlidir.

Ekran görüntüsünü hareketli olarak yani video şeklinde kayıt etmek istersek imdadımıza üçüncü parti yazılımlar yetişiyor. Bu yazılımlar temelde ekranda yaptığımız bütün hareketleri video olarak kayıt etme özelliğine sahip.

İster sesli, istersek sadece görüntülü yapılan bu kayıtlar, avi ya da benzeri bir formatta saklanabiliyor. İnternette bu tarz yazılımlardan yüzlercesini bulmak mümkün. Bazı yazılımlar ücretsiz iken gelişmiş özelliklere sahip olan versiyonlar için ödeme yapmak gerekiyor.

Birçok yazılım var

Rehber videomuzda Windows’ta ekran görüntüsü almak için CamStudio isimli ücretsiz uygulamayı kullandık. İster bütün ekranı, istersek de ekranın bir kısmındaki hareketleri kayıt edebilen uygulama camstudio.org adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yazılımı bilgisayara kurduktan sonra açtığımızda karşımıza basit ama kullanışlı bir arayüz çıkıyor. Arayüz üzerinde bulunan kırmızı renkli kayıt tuşuna bastığımızda ekran görüntüsü alınmaya başlıyor.

Windows’ta ekran görüntüsü almanın detayları rehber videomuzda:

reklam
Kategori: Webmaster
Etiketler:

Hakkında

Wordpress temaları sizlere kaliteli ve kullanımı kolay temalar sunar.Kurulumunda ve kullanımında ücretsiz destek verir.Alacağınız temalarda istediğiniz değişiklikleri yapmanıza olanak sağlayan kodlama sistemi ile sizleri kısıtlamaz.Her temamız olması gereken tüm özellikler kodlama aşamasında eklenerek kullanıcı ve ziyaretçi dostu bir tema olması sağlanmaktadır.