reklam

Samsung Galaxy Tab S İnceleme

reklam

Tasarım

İlk önce Galaxy Tab S 10.5’in tasarımına bakalım. Titanyum bronz ve beyaz renk seçenekleriyle tercih edilebilecek olan tabletin elimizdeki modeli bronz renkli olanı. Hemen söyleyelim, Samsung’un Tab S’te kendi ekran teknolojisini kullanması gerçekten dikkat çekici. Fakat aynısını tasarım için söyleyemiyoruz. Zira Tab S, yine Samsung’un daha önceki tabletlerinden aşina olduğumuz gibi plastikten oluşuyor. Galaxy S5’teki benekli arka kapağına benzer bir kapak tasarımına sahip olan Tab S, bu nedenle bir kısım kullanıcılar tarafından beğenilmeyebilir.

Merak eden kullanıcılar için söyleyelim; Galaxy S5’in su geçirmezlik özelliği Tab S’lerde yok. Fakat Galaxy S5’teki parmak izi tarama yeteneği Tab S’teki yerini almış. Tabletin altındaki fiziksel buton aynı zamanda bir parmak izi tarayıcısı. Böylece tableti parmak izinizle şifreleyebiliyorsunuz. Ancak bu noktada parmak izi tarayıcısının çok hassas davrandığını söyleyelim; ekranı açmak için bazen birden fazla defa parmağınızı sensörden geçirmek zorunda kalabiliyorsunuz.

2014072213441524585

Her ne kadar tabletin arka kapağı plastik malzemeden oluşsa da genel görünüm itibariyle iyi bir görselliğe sahip. Özellikle ince yapısıyla oldukça beğendiğimizi söyleyelim. Tab S, 6.6 mm kalınlığında. Bizce bu incelik oldukça etkileyici. Tabletin bu ince çerçevesi etrafında ise üst kısımda güç butonu ve ses düğmeleri, sağ kenarda microUSB noktası ile microSD kart girişi ve sol köşede de kulaklık bağlantısı mevcut. Hoparlörler de stereo ses için iki farklı kenara konumlanmış. Buraya kadar her şey yerli yerinde, ancak Tab S, dikkatle bakıldığında bir fark bulunduruyor.

Tab S’in arka alt kısmına dikkatle bakıldığında iki minik daire görülüyor. Bu daireler Tab S’in “kapaklı kılıf” adındaki aksesuarı için tablet üzerinde yer alıyor. Kılıfı bu noktalara sabitliyor ve böylece rahat bir kullanım sağlıyorsunuz. Bu arada bu aksesuarı üç farklı açıyla kullanabiliyorsunuz. İzleme modu, okuma modu ve yazma modu şeklinde farklı şekillerde kullanılabilen kılıf, böylece kullanıma renk katıyor.

reklam
8275 kez okundu