reklam

Samsung Galaxy Tab S İnceleme

reklam

Kamera ve Batarya

 

Tab S 10.5’in üzerinde çift kamera bulunuyor. Ön kamera 2.1 megapiksel seviyesinde. Videolu görüşmeler için ideal. Arka taraftaki kamera ise 8 megapiksel değerinde. Ayrıca flaş da var. Böylece karanlık ortamlarda da fotoğraf çekmek mümkün. Tab S, her ne kadar iyi fotoğraflar çekmenize izin verse de ondan Galaxy S5’in hızını beklememek gerek. Otomatik modda çektiğimiz fotoğrafların çoğu kabul edilebilir seviyede, fakat yine de bir tabletle fotoğraf çekildiğinin unutulmaması gerek.

2014072213445369985

Kamera yazılımının içinde pek çok mod da bulunduruyor. Güzel yüz, panorama, HDR, çift kamera gibi modlar bunlardan birkaçı. Yine kamerayla video çekmek de mümkün elbette.

Son olarak Tab S 10.5’in bataryasından bahsedelim ve kapatalım. Tabletin üzerinde 7900 mAh’lik bir batarya bulunuyor. Bataryanın büyüklüğü bir yana AMOLED ekranın verdiği güç verimliliği ile tabletten uzun pil ömrü alabiliyorsunuz. Video oynatımında 11 ila 12 saat arası, kullanımda ise yine bir o kadar performans alınabilen tablet, bu sonuca yüzde 50 parlaklık seviyesinde ulaştı. Böylece Tab S 10.5’in, iPad Air’i bu anlamda alt ettiğini söylemek mümkün. Diğer yandan tabletin, Samsung’un son dönem ceplerinden de tanıdığımız Ultra Güç Tasarruf Modu ile şarjın minimuma indiği durumlarda kullanımı sürdürmek isteyenlere acil çıkış kapısı sunduğunu da belirtelim.

reklam
8273 kez okundu