Sağlık

Nargile 50 Sigaraya Bedel Nargile 50 Sigaraya Bedel

Amasya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, nargilenin en az 50 sigaraya bedel olduğunu söyledi. Son yıllarda nargile kullanımının artmasının en önemli nedenlerinden birinin nargilenin sigara kadar sağlığa zararı olmadığı..

Sağlık2.869 kere okundu.1 yorum
Güneş Alerjisi Yanıkla Karıştırılabiliyor Güneş Alerjisi Yanıkla Karıştırılabiliyor

Alerji Uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak, güneş alerjisi ile güneş yanığının zaman zaman karıştırılabildiğine dikkat çekiyor ve arasında farkları anlatıyor. Hava sıcaklıklarının arttığı, insanların serinlemek için denizi ve havuzu tercih..

Sağlık1.787 kere okundu.1 yorum
Ünlüler Bu Programla Zayıflıyor! Ünlüler Bu Programla Zayıflıyor!

Dünyaca ünlü isimler, “Yıldızlar Diyeti”ni takip ederek herkesin imrendiği vücutlara sahip oldu… Alınan ve harcanan kalorinin dengelenmesi üzerine kurulu olan bu programı takip ederek ideal kiloya ulaşmak hayal değil Brad..

Sağlık1.115 kere okundu.0 yorum
Hangi Dondurma Kaç Kalori? Hangi Dondurma Kaç Kalori?

Dondurmalar yaz günlerinde serinlemek için ideal. Ancak uzmanlar kilo kontrolü açısından günde 100 gramdan fazla tüketilmemesini öneriyor! İçeriğinde yoğun miktarda süt bulunan dondurmalar iyi birer kalsiyum ve fosfor kaynağı. Dondurma..

Sağlık1.255 kere okundu.0 yorum
Cesare Prandelli’den Destek Cesare Prandelli’den Destek

ALS’ye karşı başlatılan kampanyaya Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli de destek verdi.   ALS hastalığına dikkat çekmek ve hastalara yardımcı olacak maddi imkanları sağlamak amacıyla başlatılan ‘Ice Bucket Challenge’ (Bir..

Sağlık1.282 kere okundu.0 yorum
Yaz Gribine Karşı Dikkatli Olun Yaz Gribine Karşı Dikkatli Olun

Op. Dr. Ali Budak,yanlış klima kullanımı yüzünden ortaya çıkan yaz gribine karşı dikkatli olunması gerektiği belirtti. Daha çok kışın görmeye alıştığımız gribi, aslında yaz dönemlerinde de sıklıkla yaşıyoruz. Fakat yaz..

Sağlık1.168 kere okundu.0 yorum