reklam

Facebook Davalar İle Boğuşuyor

892
reklam

Son yıllarda en çok dava açılan firmalar arasında olan facebook bu sefer canı sıkılacak gibi

Son yıllarda sürekli olarak kendisine açılan davalar ile gündemden düşmeyen facebook bu sefer başka bir dava ile gündeme geldi ve bu dava sonucuna göre bir çok kişi aynı davayı facebook açabileceği açıklandı.

Facebook’a dava açılma haberleri genelde kişisel birgilerin gizliliği hakkında olurdu ama bu sefer gelen dava haberi facebook üzerinden yapılan alışverişler ilgili olduğu açıklandı.

Çocukların facebook hesaplarını kullanarak alışveriş yapması sonucu facebook’a açılanda davada facebook haksız görüldü ve ücretim geri ödenmesi kararı sağlandı.

facebook_davalar_ile_bogusuyorÖzellikle ailelerin haberi olmadan alışveriş yapan çocuklar bazen bunu boyutlarını arttırarak kredi kartlarında ciddi zararlar verdiği görülmüştü.

ABD’de bir yargıç tarafından geri ödeme kararı bu durumu yaşayan bir çok ailenin aynı şekilde dava açıp paranın geri ödenmesini talep edebilecektir.

Aslında aynı durum geçtiğmiz aylarda Google başına gelmişti. Google bu haberler jest olarak bu durumu yaşayan bütün kişileri geri ödeme yapmıştır.

Özellikle facebook oyunlar içinde bu sıkıntıların çok yaşandığını hatta bazı oyunların çocukları kandırmaya yönelik alışveriş bölümleri bile bulunduğunun altı çizildi.

Gelecek günlerde facebook avukatları bu tür davalara karşı nasıl önlem alacağı tartışma konuları arasında olmaktadır.

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş
reklam

Fatih Çalışır

Bu bölüm her yazarın profil sayfasında bulunan biyografik bilgi bölümünden değiştirilebilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın