reklam

Sanal dünyada gerçek bir bilardo deneyimine hazır mıyız?

1.051
reklam

Ingame Group bünyesinde yer alan Elite Oyun stüdyoları tarafından geliştirilen “Pool Elite” oyunu, Dünya Şampiyonu sporcu Semih Saygıner’in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında tanıtıldı.

InGame-Pool

Tamamen Türk mühendisler tarafından yapımı gerçekleştirilen “Pool Elite”, sahip olduğu 3D teknolojisi özelliği ile sanal dünya kullanıcılarına gerçek bir bilardo deneyimi vaat ediyor.

Dünya şampiyonu sporcumuz Semih Saygıner’in hünerlerini küçük bir şovla gösterdiği basın toplantısında, oyunun özellikle ve sahip olunan hedefler hakkında açıklamalarda bulunan Ingame Group Kurucu Ortağı Tuncay Büyükoğlu, “Dijital bilardo tutkunlarının yeni adresi olan Pool Elite, Facebook üzerindeki bilardo oyunları arasında zirveyi hedefleyen bir oyun. Her tür bilardo oynayan oyuncu tarafından dünyaca tanınan Semih Saygıner’in bizim için doğru isim olduğu ortadaydı. Kendisi oyunun fiziğine de önemli katkılar sağladı. Dünya çapında oyun tanıtımı ve etkinliklerde birlikte yoğun olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“İki yıl içerisinde, ilk ikiye girmeyi planlıyoruz”

Koydukları hedef doğrultusunda önümüzdeki iki yıl içerisinde sektörün ilk iki oyunundan biri olmayı hedeflediklerini belirten Büyükoğlu, ayrıca dünyada 50 milyon dijital bilardo oyuncusunun olduğunu, oyun ile de bu pazarın yüzde 10′una ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

Konuşmasında Türkiye oyun pazarı hakkında bilgileri de aktaran Büyükoğlu sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Pool Elite, dijital bilardo oyunları arasında yeni bir soluk oldu. Oyun şu an Facebook’ta bilardo oyunları arasında Türkiye’de birinci, dünyada ise 5.sırada bulunuyor. Oyunumuzu dünyanın 150′den fazla ülkesinde aylık olarak yaklaşık 400 bin kişi oynuyor. Pool Elite’ Semih Saygıner’in de katkılarıyla 3D en gerçekçi bilardo oyunu olarak gerçekleştirdik. Oyun, çoklu dil desteği ile İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Korece, Türkçe ve Tayca oynanabiliyor. Kimi ülkede 3 topla, 8 topla ya da snooker stiliyle oynanan bilardoyu, kültürlerin oynadığı tarza göre tasarlıyoruz. Gelecekte Güney Amerika pazarı ve Uzak Doğu pazarı adı altında Rusya’ya açılmayı planlıyoruz. Cross platform yapısıyla yakında bilgisayarların yanı sıra Android, iOS yazılımlı mobil cihazlarda da oynanabilecek olan Pool Elite, E-Spor’a da uygun altyapıya sahip. Oyun ücretsiz. Sadece istek dahilinde oyun içi paketler ve satın almalar mevcut. Bunlara Semih Saygıner’ in sahip olduğu ‘Sultan Istakası’ gibi envanterler dahil olmakta. Oyun diğer sürümlerinden farklı olarak sahip olunan ELO puanına göre oyuncu eşleşmelerinin gerçekleştirildiği maçlar ile adil oyun deneyimi, düzenli bir lig ve 3D özelliğinin de katkı verdiği sporcu disiplinini kullanıcılara aktarmasıyla fark yaratıyor.”

“Dünya çapında çok güzel bir işbirliği yaptığımızı düşünüyoruz”

Pool Elite oyununun tanıtım yüzü olan Semih Saygıner ise bilardoya verdiği yedi yıllık aranın ardından tekrar geri döndüğü bir dönemde söz konusu projeyle kapısının çalındığını ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Gelecek dönem planlarında kendisinin de katılımıyla sanal oyuncular arasında bir Pool Elite turnuvasının da olabileceğini söyleyen Saygıner, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dünyada bilardo alanında isim yapmış bir Türk sporcusu ile dünya çapında başarı hedefleyen bir Türk şirketinin birlikteliği büyük önem taşıyor. Dünya çapında çok güzel bir işbirliği yaptığımızı düşünüyoruz. Oyunumuza güveniyoruz. Oyunun gelişim aşamalarında da Pool Elite ekibine katkılarım oldu. Benim de tecrübelerimle oyunu gerçekliğe en yakın hale getirdik. Böyle bir oyunun marka yüzü olmaktan dolayı çok mutluyum. Hem gerçek hayatta hem de dijital platformda bilardoya dönmüş oldum.”

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş
reklam

Fatih Çalışır

Bu bölüm her yazarın profil sayfasında bulunan biyografik bilgi bölümünden değiştirilebilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın