reklam

Valve Source 2’yi ücretsiz dağıtacak

1.846
reklam

Valvelogo-550x289

Valve, San Francisco’da düzenlenen GDC 2015 etkinlikte geleceğe dair planlarını görücüye çıkardı. Şirket, Source 2 oyun motorunu tanıtırken, motordan geliştiricilerin ücretsiz olarak faydalanabilecek olması oyun dünyası için önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda gövde gösterisi yapan Valve, önemli açıklamalar ve duyurular yaptı. Half Life 2, Dota 2, Portal 2 gibi önemli yapımları hayata geçiren source oyun motorunun yeni versiyonu olan Source 2’yi duyuran şirket, söz konusu motorla ilgili detay vermekten kaçınsa da, motordan oyun geliştiricilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği bilgisi verildi.

Etkinlikte Source 2 oyun motoru dışında sanal gerçeklik gözlüğü, Steam Link ve Steam Machines grubunu kullanıcılara tanıtan Valve, yeni projeleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar, Steam Link ile bilgisayarda oynanan oyunların evdeki ağ üzerinden cihazın bağlı olduğu ekrana aktarımını sağlayabilecek. 49 dolarlık fiyatıyla çok fazla cep yakmayacak uygulama, 60 FPS’de 1080p çözünürlüğe kadar destek verebiliyor.

HTC ile geliştirilen sanal gerçeklik başlığı da GDC’te görücüye çıkan Vive, Valve yenilikleri arasındaki yerini aldı. Bu proje üzerinden uzun bir süredir çalışan Valve, tanıtımını yaptığı Vive ile bu işi ne kadar ciddiye aldığını bir kez daha ortaya koydu. Cihazın piyasaya çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmese de, önümüzdeki aylarda geliştirici sürümünün dağıtımına başlayacak HTC ve Valve’in Vive’ı yılbaşı dönemine hazır hale getirmek istediği belirtiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş
reklam
Etiketler: , , ,

Fatih Çalışır

Bu bölüm her yazarın profil sayfasında bulunan biyografik bilgi bölümünden değiştirilebilir.

Valve Source 2’yi ücretsiz dağıtacak (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın