WP Radyo Demo Sayfası

Pin It

Tüm Radyo Yayınları

reklam
reklam

Benzer Radyolar

Metro FM

Metro FM, İstanbul’dan ulusal çapta yayın yapan bir radyo istasyonudur. 14 Temmuz 1992 tarihinde Queen – Radio Ga Ga şarkısıyla yayın hayatına başlamıştır.

Türkiye’nin ilk özel radyolarından biri ve aynı zamanda ilk yabancı müzik radyosudur. Türkçe haricindeki diğer dillerde Pop Müzik yayını yapan radyo, karasal yayınların yanı sıra Turksat 2A Uydusu, internet yayını, Blackberry ve Iphone uygulamaları ile de dinlenilebilmektedir.

Uzan grubu tarafından kurulan radyo uzun süre bu gruba bağlı yayın organlarından biri olarak kalmıştır. Ancak Uzan Holding şirketlerine TMSF’nin el koyması ile kısa süreli devletin eline geçmiştir. 2005 yılı Eylül ayında düzenlenen ihale ile Kanada’lı iletişim grubu Canwest’e 22.850.000 USD bedelle satılmıştır. 2007’deki küresel krizden etkilenen Canwest grubu, 2009 yılının Mayıs ayında Metro FM ile birlikte Süper FM, Joy FM ve Joy Türk’ü yerli yatırım fonu Actera Group şirketlerinden Spectrum Medya’ya devretmiştir.

Kurulduğu 1992 yılından beri en çok dinlenen yabancı müzik radyoları sıralamasında ilk iki sıradan hiç düşmeyen Metro FM ve Radyo Mydonose’un yayın müdürlüğü ve müzik direktörlüğünü Cengiz Ünsal yapmaktadır.

reklam

Metro FM Hakkında Yapılan Yorumlar

Kategoriler

Son Yorumlar