WP Radyo Demo Sayfası

Pin It

Tüm Radyo Yayınları

reklam
reklam

Show Radyo

Show Radyo, merkezi İstanbul’da olan ve ulusal çapta yayın yapan radyo istasyonu. Ayrıca Türksat 3A uydusu üzerinden de dinlenebilmektedir.

Radyo; pop müzik türü ağırlıklı olmak üzere müzik yayını, kültür ve haber programları ve naklen spor karşılaşmalarına yayın akışında yer vermektedir. Yayın hayatına başladığı günlerde İngilizce ve Fransızca yayın yapan radyo daha sonra yayın politikasını değiştirmiş ve yalnızca Türkçe sözlü müzik yayınlamaya başlamıştır. Türkçe POP Müzik Yayınları Yapan SHOW RADYO İlk Başlarda 88.8 Frekansından Yayına Başlamış Sonra uzun yıllar 89.9 Frekansından Yayına Devam Etmiş, 2008 Yılında RTÜK Tarafından Yapılan Frekans Ayarlamasından sonra Merkez İstanbul Frekansı 89.8 olarak değiştirilmiştir. SHOW RADYO Türkiye’nin En Kaliteli Radyo Kanallarından Biridir. “TÜRK POPUNUN LİDERİ” Sloganı ile Yayın Yapan Show Radyo, Eski ve Yeni Türkçe Pop Şarkılarını Yayınlamaktadır. Özellikle Cıngılları Harikadır. Türkiye’nin ilk Özel Radyolarından Biridir.

Show Radyo’nun kardeş radyo istasyonları 2011 yılına kadar, Radyo5, televizyon kanalı ise Cine 5’dir.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF tarafından 18.04.2011 tarihinde satışa çıkarılan Show Radyo’ya en yüksek teklifi 8 milyon 512 bin dolar bedel veren Vizyon Görsel Radyo Televizyon Firması’na satılmıştır.

reklam

Show Radyo Hakkında Yapılan Yorumlar

Kategoriler

Son Yorumlar