WP Sağlık Demo Sayfası

Diyet motivatörünüz

Zayıflama sürecinde 2 motivatörünüz vardır, ilki diyetisyeniniz diğeri ise analiz sonuçlarınızdır. Diyetisyeninizin size yapacağı öneriler ve hazırlayacağı diyet programı analiz sonuçlarınıza göre de şekillenir. Analiz sonuçlarını öğrenmek bu nedenle diyet süresince önemli ve gerekli.

Diyet programına başlayacağınız ilk gün analiz sonuçlarınızın belirlenip çıkan sonuçlara göre programınız düzenlenmeli ki daha sağlıklı yönlenmiş olursunuz. Analiz sonuçlarınız içerisinde vücut yağ kitleniz, kas kemik yoğunluğunuz, su ve ödem miktarınız, metabolizma hızınız, beden kitle indeksiniz, bölgesel yağ dağılımınız hesaplanacaktır, her kontrolünüzde aynı işlemden geçerek nereden ne kadar kilo verdiğiniz ve verdiğiniz kilonun yağ, ödem, kas dağılımı belirlenecektir.

Sadece total kilonuza bakıp değerlendirme yapmak sağlıklı olmayabilir çünkü kilo vermiş gözüksenizde belki yağ kitleniz artmış, ödem ve kasdan vermiş de olabilirsiniz. Bu durum asla istemediğimiz sağlıklı olmayan bir kilo kaybıdır.

Analiz sonuçlarınızın düzenli kontrol edilmesi diyet süresince motivasyonunuzu olumlu etkiler. Analiz sonuçlarınızın merakıyla diyetinize biraz daha sadık kalabiliyorsunuz.

İdeal kiloda olmaktan ziyade ideal yağ kitlesine sahip olmayı tercih etmeniz sağlıklı bulgulara sahip olmanız için de önemli. Beden kitle indeksine bağlı kalarak program uygulamanızdan ziyade yağ-ödem-kas-kemik ağırlığınıza göre programınızın düzenlenmesini öneririz.

Böylelikle vücut kas-yağ dengesini kontrol altına alıp beslenme programınızın ne kadar sağlıklı olduğunu ve size uygunluğunu görebilirsiniz. Sağlıksız bir diyet programıyla geriye dönüşü zor olan kas kaybıyla da karşılaşmanız mümkün.

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.