WP Sağlık Demo Sayfası

Estetik Maddeleri

Estetik dolgu maddeleri yüzümüzde oluşan yaşlılık etkilerine, çökmelere ve kırışıklıklara uygulanan estetik bir malzemedir. Estetik dolgu maddeleri çoğunlukla göz altlarında ve yanak bölgesinde oluşan sarkmalarda, özellikle yüz bölgesinde istenmeyen bir takım izlerde ve yara sivilce izlerinin doldurulmasında bazı durumlarda ise vücuttaki kontur bozukluklarının düzeltilmesinde oldukça etkili olan bir estetik yöntemdir…

Estetik dolgu malzemeleri çeşitli kimyasal maddelerden üretilen ve estetik amacına uygun olarak piyasaya sürülen hem kaliteli hem de oldukça güvenli maddelerdir. Bunlara benzer bazı sıvı maddeler (kollajen, hyalüronik asit gibi) vücuda zarar verdiklerinden dolayı tercih edilmemektedirler.

Estetik Dolgu Maddelerinin Sınıflandırılması
Estetik uygulamalarda kullanılan dolgu maddeleri ikiye ayrılmaktadırlar.. İki konumda sınıflandırılan estetik dolgu maddeleri kişinin kendi (yağ, doku kokteyli, kıkırdak dokusu) ve dışarıdan vücuda enjekte edilen yabancı dolgu maddeleridir. Dışarıdan vücuda enjekte edilen dolgu maddeleri içerisinde bir çok hammedde taşırlar. Bu hammaddeler ise (silikon, dikiş materyalleri, silikon parçacıkları,jelatin tozu, sığır kollajeni, hyaluronik asit) vb. maddelerdir.

Estetik Dolgu Maddeleri Güvenilir Midir ?
Estetik dolgu maddelerinin çoğu güvenilirdir diyemeyiz.. Bilindiği gibi bazı sıvı dolgu maddeleri özellikle içerisinde kollajen, hyalüronik asit gibi maddelerin bulunduğu sıvı dolgu maddeleri kişide aşırı reaksiyonlara, dokularında deformasyonlara ve hatta ölümlerle bile sonuçlanabilmektedir. Sıvı silikon uygulamaları artık durdurulmuştur.

Diğer uygulanan dolgu enjeksiyon uygulamaları yağ enjeksiyonu ve estetik botoks uygulamaları oldukça güvenli uygulamalardır.

Devami: http://www.yedigunsaglik.com/estetik-dolgu-maddeleri.html#ixzz26jaK67GC

Etiketler: ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.