WP Sağlık Demo Sayfası

Eylül ayı bakım zamanı

Eylül ayına merhaba derken, yoğun bakım zamanı da geldi.

Sonbaharın kendini göstermeye başladığı şu günlerde, o sıcacık günlerin yerini, yağmurlu, soğuk havaya bırakmak üzere

Cilt ve vücut direncimizi zayıflatan iklim değişimi, bir sıcak bir soğuk havalı günler, cildimize fark etmeden çok zarar veriyor ve bünyemizde de yorgunluk yaşıyoruz.

Cildimiz her mevsimde farklı bakımlara ihtiyaç duyar. Nem oranı mevsim geçişlerinde düşer . Sonbaharda ışıltısını kaybetmiş, kuru, sertleşmiş, lekeli ve mat görünümlü bir ciltle karşı karşıya kalıyoruz.Güneş ışınlarının vücudumuza verdiği enerjinin azalmasıyla, halsizlik, yorgunluk başlar. Bir nevi kendimizi mutsuz hissediyoruz.

O halde, sonbahar mevsimi yoğun bakım zamanıdır.

Profesyonel uzmanın yardımıyla birlikte güneş, deniz ve kumun, yıprattığı cildimize uygulanacak yoğun bakımlar sayesinde , yeniden tazelenmiş parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz.

Temizleme; Bu dönemde cilt temizliğine önem vermek gerekiyor. Çünkü yapılan yoğun bakım kürleri ancak temiz ciltte iyi sonuç veriyor.

Sabah ve akşam cildinizi uygun temizleyicilerle temizleyin. Ardından tonikle silin. Aşırı kuru ciltlerde sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak dengesini bozar. Onun yerine köpük yada temizleme jelleri kullanın. Aşırı sıcak su kullanmayın. Cildin hassasiyetini arttırır. Dolayısıyla ılık su kullanın.

Bakım; Sonbahar mevsimi peeling yapmanın tam zamanıdır. Çünkü cilt 28 günde kendini yeniler. Yeni hücreler yüzeye doğru harekete geçtikçe , cilt nemini kaybeder ve pul pul dökülmeye başlar. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak gerekiyor. Böylece clt sağlıklı bir görünüme , ışıltıya kavuşur. Siyah nokta ve aknelerin oluşması engellenir. Ardından nem maskesi uygulayın. Cildin beslenip yapılanması için vitamin içerikli özellikle A vitaminli gece kremi kullanın. Çünkü A vitamini cilt dostudur. Cilt fonksiyonlarını dengeleyici özelliğe sahiptir.

Eylül ayı bakım zamanı Hakkında Yapılan Yorumları

  1. admin dedi ki:

    WP Sağlık temasını satın aldığınızda sizlere kullanım ve kurulum dosyasıda yanında verilecektir.İsterseniz ücretsiz olarakta tarafımızdan kurulmaktadır.

  2. admin dedi ki:

    WP Sağlık temasında wordpress 3.0 ile gelen kolay yönetilebilen menü sistemi kullanılmıştır.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.